C:\Inetpub\vhosts\cirakegitimvakfi.org\httpdocs\..\db\veri.mdb ÇIRAK EĞİTİM VE ÖĞRETİM VAKFI

ÇIRAK EĞİTİM VE ÖĞRETİM VAKFI GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın Geleneksel İftar Yemeği bu yılda 24 Mayıs 2018 tarihinde Vakıf Sosyal Tesis Binasında Gerçekleştirilmiştir. Ankara Vali Yardımcısı Sn.Ali SÖZEN’in katılımları ile gerçekleşen İftar Yemeğine; Ostim Osb Başkanı Sn.Orhan AYDIN, Anadolu Osb Başkanı Sn.H.Kutsi TUNCAY, Osiad Başkanı Sn.Ahmet KURT, Orsiad Başkanı Sn.Nedret YENER, Yoyav Başkanı Sn.İbrahim ATEŞ, Kilis Yard.Dern.Başkanı Sn.Yahya EFE, Ostim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Ş.Ali GÜRÜLER ve çok sayıda okul müdürleri, öğretim üyeleri, sanayici ve iş adamları, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, öğretmenler ve çırak öğrenciler katılmışlardır.

2018 ÇANAKKALE GEZİLERİ

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı tarafından daha önceki yıllarda olduğu gibi Nisan - Mayıs 2018 dönemlerinde Ostim ve Siteler Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ile Batıkent Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Çanakkale Ruhunu yerinde yaşatmak için Çanakkale Kültür Gezisi düzenlenmiştir. Geziye katılan Öğrenciler açısından; Savaşın olduğu bu yerleri yerinde görerek Çanakkale ruhunun yaşamak büyük mutluluk sağlamıştır.

OSTİM VE ÇEVRE SANAYİLERDE MESLEKİ EĞİTİMİN SORUNLARI TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı tarafından Ostim ve Çevre Sanayilerde Mesleki Eğitim Sorunları konulu toplantı 27 Şubat 2018 tarihinde Vakıf binamızda Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca’nın katılımları ile düzenlenmiştir. Toplantıya; Ankara Vali Yard. Ali Sözen , Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürü Zafer Kalkan Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın, Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Yoyav Başkanı İbrahim Ateş, Kilis Yard.Dern.Bşk. Yahya Efe, Orsiad Başkanı Nedret Yener, Ankara genelindeki mesleki eğitim merkezi yöneticileri, sanayiciler ve çok sayıda çırak katıldı. Toplantıda eğitim sistemi tartışılarak çırakların sanayi üretimindeki öneminin ele alındığı programın açılışını yapan Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, Türkiye genelinde 100 binin üzerinde çırağın olduğunu belirtti. Karakoç, “Bu çıraklarımızı mutlaka bir çatı altında buluşturmamız lazım. Vakfı olarak gençlerimizin yanındayız. 1986’da çıraklık yasası çıktığında hemen Vakfımızı kurduk. O yıldan bugüne kadar 80 bine yakın çırağımıza her türlü hizmeti verdik ve halende hizmetlerimize bütün gücümüzle devam etmekteyiz.” dedi. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB’nin eğitimin farkında olan ve eğitime önem veren bir bölge olduğunun altını çizdi. Aydın, “Çıraklık eğitiminin kurgulandığı yer burası. OSTİM, çıraklık kanunu ilk çıktıktan sonra uygulandığı ve hayata geçirildiği bölge. Burası üretim bölgesi, üretim olmadan yaşayamayız.” ifadelerini kullandı. Ankara Valisi Ercan Topaca, toplantıdaki konuşmasında gençlere hedef verilmesi gerektiğini hatırlattı. Vali Topaca, şu değerlendirmelerde bulundu: “Sorunların çözümünde direk bu işi yapanlarla görüşülüp konuşulup ondan sonra kanun metinlerini oluşturmak büyük önem arz ediyor. Her şeyden önce gençlerimize iyi bir hedef vermemiz gerekiyor. Bugün benim gençlerle bir araya gelmemin temel sebeplerinden birisi de hayatta başarılı olabileceğinizi göstermek içindir. Şu an büyük sanayici olmuş Türkiye’nin ilk 500 şirketi içerisinde olan birçok şirketin sahipleri kurucuları, 30-40 yıl önce çıraktı.” Konuşmalardan sonra Ankara Valisi Ercan Topaca, öğrencilerin ve sanayicilerin sorularını cevapladı.

ÇIRAK EĞİTİM VE ÖĞRETİM VAKFI VİLAYETTE

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı olarak Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim KARAKOÇ, Müt. Hyt. Bşk. Yard. Necip Servet ÖZDEMİR ile Müt. Hyt. Üyesi Mehmet DELİKEŞOĞLU Ankara Valimiz Sayın Ercan TOPACA’yı 08 Şubat 2018 tarihinde makamında ziyaret ederek Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın faaliyetleri hakkına ve Ülkemizde Mesleki Eğitimin mevcut durumu ile sorunları hakkında çok faydalı bir görüşme yapılmıştır. Sayın Valimiz Ercan TOPACA’ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Vakıf yetkililerimize teşekkür etmiştir.

30. GİYSİ DAĞITIM TÖRENİ

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın her yıl olduğu gibi 2017-2018 öğretim yılında da Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören 1500 (Binbeşyüz) çırak öğrenciye Tam Takım halinde Elbise ve kırtasiye malzemesinin verildiği 30’ncu Giysi Dağıtım Töreni Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın Eğitim Merkez Binasında gerçekleşti.

HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN DESTEKLENMESİ II HİBE PROĞRAMI

HAYAT BOYU ÖĞRENME İLE YENİ BECERİLER YENİ OLANAKLAR Proje Kapanış Toplantısı ve Sertifika Töreni 29 Eylül 2017 Tarihinde Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfında Gerçekleştirilmiş olup, Kurslarını Başarı ile Tamamlayan Kursiyerlerimize Düzenlenen Tören ile Sertifikaları Dağıtılmıştır.


ÇIRAK EĞİTİM VE ÖĞRETİM VAKFI Uzayçağı Caddesi 1255. (357) Sokak No: 5 06370 Ostim/ANKARA

Tel : (+90) ( 312 )   385 24 43   -   385 24 92     -     385 49 82   -   354 27 67 Fax : +90 312 385 49 83